Dyrekcja szkoły oraz wychowawcy zapraszają na spotkania z wychowawcami klas.
harmonogram spotkań - listopad
Wywiadowki_listopad_2023_(1).pdf
Dyrekcja szkoły oraz wychowawcy zapraszają na spotkania z wychowawcami klas.
harmonogram spotkań - listopad
Wywiadowki_listopad_2023_(1).pdf
W dniu 24 października 2023r. społeczności naszej szkoły powiększyła się o pierwszoklasistów, którzy zostali pasowani na uczniów.
Dzień ten był wyjątkowy nie tylko dla nich, ale także dla ich rodziców, nauczycieli oraz dla dyrekcji szkoły. Dzieci długo przygotowywały się do tego ważnego wydarzenia i zdały swój pierwszy egzamin śpiewająco.
Na pamiątkę tego wyjątkowego dnia wychowawczynie - panie Magdalena Boczek i Jolanta Kołodziejczyk wręczyły swoim wychowankom dyplomy, a rodzice upominki, które przydadzą się na lekcje wychowania fizycznego. Gratulujemy i witamy w szkole!
Wybory są powszechne, równe i tajne, czyli każdy kto spełniał wymogi formalne i dotrzymał wyznaczonych terminów, miał prawo zgłosić się na kandydata do Szkolnej Rady Uczniowskiej!!!
W dniu jutrzejszym, czyli 24 października br. o godzinie 8.00 rozpocznie się w naszej szkole głosowanie do Szkolnej Rady Uczniowskiej drogą elektroniczną. Możliwość oddania głosu zakończy się 26 października o godzinie 8.00 zgodnie z regulaminem wyborów. Kandydaci zostali Wam zaprezentowani na plakatach obok sali 021. Jeśli jeszcze ktoś z Was chciałby zapoznać się z programem wyborczym kandydata, zapraszamy do lektury. Pamiętajcie jednak, że obowiązuje cisza wyborcza! Nad przebiegiem wyborów czuwają przedstawiciele z klas ósmych i opiekun samorządu Agnieszka Mikołajek-Kraus. Jeżeli zauważycie jakiekolwiek nieprawidłowości, prosimy o zgłoszenie faktu opiekunowi lub przedstawicielom ósmych klas.
Przypominamy jak oddać głos:
- kartę do głosowania otrzymasz za pomocą Platformy Librus,
- obok imienia i nazwiska umieszczono możliwość wyboru kandydata,
- głos możesz oddać tylko po zalogowaniu na szkolne konto e-mail, a link zostanie umieszczony na stronie Szkoły Podstawowej nr 1 w Suchej Beskidzkiej i wysłany przez Platformę Librus,
- możesz oddać głos tylko za pomocą komputera (link nie działa przy użyciu telefonu),
- po wyborze kandydata wciśnij przycisk Prześlij,
- kandydaci na karcie do głosowania zostali zapisani alfabetycznie,
- ankieta jest anonimowa (niezbierane są adresy e-mail po oddaniu głosu),
- każdy uczeń z klasy od IV-VIII może oddać głos (nauczyciele nie głosują).
Pamiętajcie! Walczymy o pobicie frekwencji z 15 października -ponad 70%!
„NIC O NAS BEZ NAS!!!”
Młodzi głosują! Zaczynamy!
Chcesz mieć wpływ na Swoją szkołę?
Zależy Ci na Swoim losie?
Chiałbyś „coś” zmienić w Swoim życiu?
Jest ku temu możliwość!
Weź udział w wyborach do Samorządu Uczniowskiego w Szkole Podstawowej nr 1 w Suchej Beskidzkiej i wybierz Swojego kandydata!!!
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej informuje, że w roku szkolnym 2023/2024 ustalono, w porozumieniu z Radą Pedagogiczną, Radą Rodziców oraz Samorządem Uczniowskim, następujące dni dodatkowo wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych dla uczniów:
1. 30 - 31 października 2023 ( poniedziałek-wtorek );
2. 02 stycznia 2024 ( wtorek );
3. 02 maja 2024 ( czwartek );
4. 14 – 15 – 16 maja 2024 ( wt-śr-czw ) – egzamin ósmoklasisty;
5. 31 maja 2024 ( piątek ).
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie sfinansuje w 90%
EKOPRACOWNĘ PRZYRODNICZĄ. W czasie wakacji sala nr 102 została wyremontowana
i przygotowana na przyjęcie nowego wyposażenia. Już został zamontowany monitor dotykowy, który
działa także jako tablica interaktywne. Mamy też nowe, ergonomiczne żółte i zielone krzesła.
Do końca października zostaną dostarczone nowe ławki, szafy, stół laboratoryjny oraz dygestorium
do przeprowadzania doświadczeń chemicznych. Nie możemy się doczekać elektronicznych
mikroskopów.
Całkowity koszt projektu to blisko 55 tys. zł.
Szczegółowe informacje o zasadach przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty są dostępne tutaj. Poniżej podano informacje najważniejsze.
W 2023 r. i w 2024 r. egzamin ósmoklasisty obejmuje wiadomości i umiejętności określone w wymaganiach egzaminacyjnych dla trzech przedmiotów egzaminacyjnych, tj. języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego.
Do egzaminu ósmoklasisty przystępują:
Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać.
Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany w formie pisemnej.
Ósmoklasista przystępuje do egzaminu z trzech przedmiotów obowiązkowych, tj.:
Ósmoklasista przystępuje do egzaminu z jednego z następujących języków obcych nowożytnych: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego lub włoskiego. Uczeń może wybrać tylko ten język, którego uczy się w szkole w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych.
Egzamin ósmoklasisty odbywa się w maju. Uczeń, który z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie przystąpi do egzaminu w tym terminie, przystępuje do niego w czerwcu.
Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany przez trzy kolejne dni:
Na egzamin uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis z czarnym tuszem/atramentem, a w przypadku egzaminu z matematyki również linijkę.
Na egzaminie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno także wnosić do sali egzaminacyjnej urządzeń telekomunikacyjnych lub korzystać z takich urządzeń w tej sali.
W arkuszu egzaminacyjnym z każdego przedmiotu znajdą się zarówno zadania zamknięte (tj. takie, w których uczeń wybiera jedną odpowiedź z kilku podanych), jak i zadania otwarte (tj. takie, w których uczeń samodzielnie formułuje odpowiedź).
Przykładowe zadania wraz z rozwiązaniami można znaleźć w informatorach o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów (dostępne są aneksy do tych informatorów obowiązujące w latach szkolnych 2022/2023 oraz 2023/2024), w przykładowych arkuszach egzaminacyjnych, w arkuszach z egzaminów próbnych, w zestawach powtórzeniowych zadań egzaminacyjnych oraz w arkuszach wykorzystanych do przeprowadzenia egzaminu ósmoklasisty w latach 2019–2023.
W 2024 r. uczniowie poznają swoje wyniki i otrzymają zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty 3 lipca. Na zaświadczeniu podany będzie wynik procentowy oraz wynik na skali centylowej dla egzaminu z każdego przedmiotu.
Wynik procentowy to odsetek punktów (zaokrąglony do liczby całkowitej), które uczeń zdobył za zadania z danego przedmiotu.
Wynik centylowy to odsetek liczby ósmoklasistów (zaokrąglony do liczby całkowitej), którzy uzyskali z egzaminu z danego przedmiotu wynik taki sam lub niższy niż zdający.
Na przykład uczeń, który z języka polskiego uzyskał 78% punktów możliwych do zdobycia (wynik procentowy), dowie się z zaświadczenia, że wynik taki sam lub niższy uzyskało 73% wszystkich zdających (wynik centylowy), co oznacza, że wynik wyższy uzyskało 27% zdających. Wynik centylowy umożliwia porównanie swojego wyniku z wynikami uczniów w całym kraju.
Wyniki egzaminacyjne są ostateczne i nie mogą być podważone na drodze sądowej.
Uczniowie szkół lub oddziałów, w których zajęcia są prowadzone w języku mniejszości narodowej, języku mniejszości etnicznej lub języku regionalnym, rozwiązują zadania z matematyki w języku polskim albo w języku danej mniejszości narodowej, mniejszości etnicznej lub w języku regionalnym. Stosowną deklarację rodzice (prawni opiekunowie) ucznia składają do 30 września roku szkolnego, w którym jest przeprowadzany egzamin.
Rodzice (prawni opiekunowie) ucznia nie później niż do 30 września roku szkolnego, w którym jest przeprowadzany egzamin, składają dyrektorowi szkoły pisemną deklarację o przystąpieniu ucznia do egzaminu z jednego z języków obcych nowożytnych, którego uczeń uczy się w szkole jako przedmiotu obowiązkowego. Osoby pełnoletnie składają taką deklarację samodzielnie.
Uczeń, który jest laureatem lub finalistą olimpiady przedmiotowej wymienionej w wykazie olimpiad lub laureatem konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim, organizowanych z zakresu jednego z przedmiotów objętych egzaminem ósmoklasisty, jest zwolniony z egzaminu z danego przedmiotu. Zwolnienie jest równoznaczne z uzyskaniem z przedmiotu najwyższego wyniku.
Uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym uczniowie niepełnosprawni, niedostosowani społecznie oraz zagrożeni niedostosowaniem społecznym, uczniowie, o których mowa w art. 165 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (cudzoziemcy), oraz uczniowie – obywatele Ukrainy przystępują do egzaminu ósmoklasisty w warunkach i/lub formach dostosowanych do ich potrzeb. Szczegółowe informacje dotyczące dostosowań są ogłaszane w komunikacie o dostosowaniach.
27 PAŹDZIERNIKA 2023r. IMPREZA LEKKOATLETYCZNA
„ZACZNIJ OD LEKKIEJ”
Impreza lekkoatletyczna ,,Zacznij od Lekkiej” organizowana jest w porozumieniu z Suskim Klubem Lekkoatletycznym w ramach popularyzacji LA na terenie miasta, gminy, powiatu Sucha Beskidzka. Organizowana jest w ramach programu „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie” a koordynowana i finansowana przez Polski Związek Lekkiej Atletyki.
Suski Klub Lekkoatletyczny oraz wyznaczeni trenerzy i nauczyciele w-f z powiatu suskiego.
– stadion sportowy MCSiR Sucha Beskidzka, 27 września 2023r, godz. 10.00
Dziewczęta i chłopcy: 60 m, 300 m, 600 dz, 1000 m chł, skok w dal ze strefy, rzut piłeczką palantową, koperta.
Prawo startu mają uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych powiatu suskiego.
Dla wszystkich uczestników upominki.
Lista uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 ustalona z nauczycielami wychowania fizycznego.
ZAPRASZAMY
Organizatorzy
W związku z przygotowywanym przekazanie laptopów dla uczniów klas czwartych prosi się rodziców tych uczniów o przygotowanie następujących danych niezbędnych do prawidłowego i sprawnego przekazania komputerów.
dane osobowe w umowach przekazania na własność i użyczenia
rodzice (opiekunowie prawni)
uczniowie
W poniedziałek, 04.09.2023 r. uroczyście zainaugurowaliśmy w Szkole Podstawowej nr 1 w Suchej Beskidzkiej nowy rok szkolny 2023/2024.
Po mszy świętej spotkaliśmy się w sali gimnastycznej. Po odśpiewaniu hymnu, ciekawy i zabawny program artystyczny „Pantomima” zaprezentowali uczniowie klas VIIIa i VIIIb pod okiem p. Magdaleny Świerkosz oraz p. Magdaleny Banasik- Strączek. Po zakończeniu części artystycznej p. Dyrektor Danuta Pindel-Nowak życzyła wszystkim uczniom miłego pobytu w szkole oraz dobrych wyników w nauce.
Po uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami rozeszli się do sal lekcyjnych.
Wszystkim uczniom życzymy uśmiechu i radości oraz wspaniałych wyników w nowym roku szkolnym.
4. września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Podczas inauguracji Pani Dyrektor powitała wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli. Szczególne słowa skierowała do pierwszoklasistów: „Życzę Wam, by każdy dzień w naszej szkole był wielką przygodą i wędrówką po krainie wiedzy. Bądźcie jak poszukiwacze skarbów. Bo wiedza jest takim ukrytym skarbem. A Wy właśnie zaczynacie ten skarb odkrywać. Do pomocy będziecie mieć Wasze panie wychowawczynie i innych nauczycieli.”
Następnie uczniowie klasy 3c z pomocą wychowawczyni J. Piwowar uroczyście pożegnali wakacje i przywitali nowy rok szkolny wierszykami i piosenkami.
Po zakończeniu uroczystości uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami.
Dyrekcja szkoły oraz wychowawcy zapraszają na pierwsze w tym roku spotkania informacyjne, które odbędą się wg. poniższego harmnogramu.
Informujemy, że szkolna strona internetowa jest obecnie w przebudowie i chwilowo będzie dostępna pod adresem https://zssucha1.edupage.org/.
HARMONOGRAM ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2023/2024
w dniu 4 września 2023r. (poniedziałek)
Oddział Przedszkolny
8.15 – zbiórka na placu przed wejściem głównym do szkoły, w razie deszczu w auli szkolnej
8.30 – 9.30 - spotkanie z wychowawczynią
10.00 – msza św. w kościele parafialnym (pod opieką rodziców/prawnych opiekunów)
KLASY I - III
8.30 – zbiórka uczniów
Uczniowie klas I zbierają się na placu przed wejściem głównym do szkoły, w razie deszczu w auli szkolnej.
Uczniowie klas II i III przychodzą do wyznaczonych sal lekcyjnych i schodzą do hali sportowej wraz z wychowawcami.
8.45 - akademia dla uczniów klas I-III
Po apelu spotkania z wychowawczyniami w klasach
10.00 - msza św. w kościele parafialnym (pod opieką rodziców/prawnych opiekunów)
Klasy IV - VIII
10.00 - msza św. w kościele parafialnym (pod opieką rodziców/prawnych opiekunów)
11.00 - uroczysta akademia w hali sportowej
11.45 - spotkanie z wychowawcami w klasach
Drodzy Rodzice!
Proszę o przygotowanie wyprawki dla dzieci:
Wszystkie rzeczy należy podpisać.
Informacja dotycząca rozpoczęcia roku szkolnego będzie zamieszczona na stronie internetowej szkoły.
Życzę słonecznych ostatnich dni wakacji.
Wychowawca: Danuta Matejko
Powered by aSc EduPage